ПЕТ ТАРА З ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ.
- Andrey Kubanskih
- 10 нояб. 2020 г.
- 1 мин. чтения
Новітні технології дозволяють використовувати при виготовленні тари з
поліетилентерефталату (ПЕТ) не тільки первинну сировину в чистому вигляді, але і її суміші із вторинною в різних пропорціях. Кількість вторинної сировини може досягати 70%, а іноді й більше, що безперечно знижує негативний вплив полімерних відходів на стан навколишнього середовища і здоров’я людей.
Однак пакувальні матеріали для харчових продуктів, виготовлені з додаванням відпрацьованих і перероблених ПЕТ пляшок викликають побоювання з приводу безпеки і органолептичної якості пакованого продукту.
Досліджено безпеку ПЕТ пляшок з первинної сировини і з 100%-вої переробленої вторинної сировини (відпрацьовані побутові ПЕТ пляшки) для пакування харчових продуктів. Оцінювання здійснювали за результатами аналізів, проведеними згідно СанПін № 42-123-4240-86 «Санітарні норми. Допустимі кількості міграції (ДКМ) хімічних речовин, які виділяються з полімерних та інших матеріалів, контактуючих з харчовими продуктами та методи їх визначення» (табл. 1).

Органолептика водних витяжок (запах) оцінено як 0 балів при допустимому
значенні 1 бал.
Аналіз результатів, наведених у табл. 1, дозволяє зробити висновок, що пляшки, виготовлені з первинної і вторинної сировини виділяють у контактуюче середовище (воду) речовини, інтенсивність міграції яких не перевищує відповідні допустимі значення.
Автори: Павлюк С. К., Філінська Т. Г., Філінська А.О.
ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»,
м. Дніпро, Україна.
f1l1nskaya@ukr.net
Comments